Jméno

Čert

ČERT - HLEDÁ DOMOV

kříženec 
stáří: cca 1,5 roku
velikost: malá cca 15 kg
kastrace: ano ( v útulku )
čip: ano ( v útulku ) 
nachází se: útulek Minaret - Bulhary okr. Břeclav 
v útulku od: 24.3.2018

Čert je jedním ze tří odebraných pejsků ze dne 24.3.2018. Celkem se odebralo 11 psů a 4 štěňata. 3 psi budou odebráni v další fázi, majiteli se budou vracet 3 psi po kastraci. Čert hledá domov.

edit: 16.4.2018 
Čert v minulých dnech podstoupil kastraci. Kastrace proběhla bez problémů, Čert je v pořádku. Dostal čip. 
Čert už není strašpytel bojínek. "Ukazuje se,ze bude dobry hlidac,k cizim lidem i psum je neduverivy,ale casem a mazlenim si ho naprosto ziskate..je spise klidne povahy,ac mlady,staci mu klidna prochazka,neskace,nezlobi..je krasne pozorovat,jak prekonava svuj strach a radostne vita ty,ktere uz zna..pri spolecnem venceni trpelive ceka,az na nej prijde rada pri mazleni..v kotci cistotny." - napsala venčitelka dobrovolnice útulku Edita Schulzová

24.4.2018 Čert je opravdu čert. Při odebírání s ním nebyl problém, na svého pánečka reagoval klidně, poslušně a oddaně. Problém nastal při vydělávání z přepravky, kdy chtěl kousat, vrčet. To se dalo pochopit, psi byli ve stresu. 
Při focení během 5vteřin překousl vodítko a utekl nám na dvorek útulku. Odvézt do kotce jsme ho museli na odchytové tyči, zabaleného v dece.
Čert byl i po dvou dnech nekontaktní. Neútočí, ale vrčí. Byli bychom rádi, kdyby se našel člověk, který mu dá šanci na normální život v rodině. Ukáže mu, že není čeho se bát, socializuje ho. Je to mladý pes, není útočný, chová se takto v obranně, ze strachu, šance na zvládnutí jeho strachů a obav je díky nízkému věku velká.